viesu skaits
?
number of guests
gultas vietas
20
beds
marsruts
km from Riga
skatits
26204
view count

Aglonas maizes muzejs recreation place

Addressaddress Aglonas novads, Daugavpils iela 7, Aglona
Routefrom Riga to guest house
Languagesspeak lv speak ru

Aicinājums uz sarunu par maizi, maizes tapšanas procesu: svaigas maizes degustācija, zāļu tējas baudīšana, iespēja iegādāties Aglonas maizīti un konditorijas izstrādājumus.
Aglonas maizes muzejā apmeklētājus uzņem pati saimniece latgaliešu tautas tērpā, ar latgaliešu tautas dziesmām un latgalisku uzrunu.

Ciemiņu uzņemšanai sagatavots teatralizēts uzvedums, tā autore ir pati Vija Kudiņa. Muzejā deg sveces, uz galda māla krūzēs kūp zāļu tēja, uz linu galdauta smaržo rudzu maize. Saruna sākas ar rudzu graudu atpazīšanu un izgaršošanu.

Vija Kudiņa savākusi desmitiem sakāmvārdu, ticējumu, pasaku, uzzinājusi ieražas, kas saistītas ar labības audzēšanu, maizes cepšanu un ēšanu. Te var ieklausīties, kā san vārpas, kā skan spriguļi. Te var iemācīties senas rotaļas un spēles, kas saistītas ar labību un maizi.

Ciemiņiem ir iespēja pagaršot maizīti, iemēģināt roku dzirnavu griešanā vai pilnas graudu sētuves turēšanā.
Vija Kudiņa prot pastāstīt un arī pagatavot senos latgaļu ēdienus: krupnīku, veistekni, gruci un citus. Muzejā ir savākts simtiem lietu, kas saistītas ar graudu pārstrādi un maizes cepšanu: spriguļi, lizes, abras un citi.

Neilgā laika sprīdī kopš Maizes muzeja atvēršanas to apmeklējuši jau tūkstoši ekskursantu no visām Latvijas vietām, kā arī ārzemnieki. Vija Kudiņa ar visu savu sirdi godā ceļ Latvijas rudzu maizes klaipiņu. Ar savu lielo darba mīlestību, ar uzticību visam latviskajam, ar vēlmi jauniešos ieaudzināt cieņu pret savas zemes vēsture, Vija Kudiņa tukšā vietā un no nekā izveidojusi muzeju, kurš šodien zināms jau visā valstī un tālu aiz valsts robežām.

Service

Your question will be sent to guest house e-mail

Name

E-mail*

Questions** required fields
Sort feedback bestworstnewest

Reviews