viesu skaits
50
number of guests
gultas vietas
30
beds
marsruts
148
km from Riga
skatits
39301
view count

Aumeisteri castle, manor

Reserve
Addressaddress Smiltenes novads, Aumeisteri, Grundzāles pagasts
Season01.01 - 31.12
Route148 km from Riga to guest house

Kultūras un atpūtas centrs – viesu nams “ Aumeisteri “ atrodas 1533. gadā celtā muižas kompleksā, kas piederēja baronam Henriham Adolfam fon Vulfam, kura zemes pletās no Ziemeļvidzemes līdz Tartu Igaunijā. Ik uz soļa šeit jūtams seno laiku maģiskais valdzinājums. Te harmoniski savijas vēsture, senā kultūra un mūsdienīga atpūta.

Pils atrodas 148 km no Rīgas, mājīgajā un ar neaprakstāmajām ainavām bagātajā Vidzemē, Grundzāles pagastā, brauciens līdz kuram varētu kļūt par vēl vienu neaizmirstamu piedzīvojumu.

Aumeisteru muižas vēsturiskais centrs izvietots ainaviski izcilā vietā – uz augstā vairākus kilometrus garā Gulbenes – Aumeisteru vaļņa.

Aumeisteru muiža ir Latvijas Republikas valsts nozīmes kultūras un arhitektūras piemineklis. 3 ēkas aptver 7,4 ha liels valsts aizsargājamais dabas parks ar daudzām retajām augu sugām, „Zaļais dīķis”.

Aumeisteru muižas parks toreiz un šodien papildina muižas ēku apkārtni gan vizuāli, gan estētiski. Parkā tiek saglabāts vēsturiskais plānojums no 1880. gada beigām, kad 19. gs. Beigās veidoja terases un jauno parku. Dažādie terasējuma līmeņi pavēra plāšu skata perspektīvi. Jauno pastaigu celiņu tīklu paredzēts veidot pēc 19. gs. ainavu dārzu jeb parku principiem.

Parka vecākā daļa platībā starp pili un lielo jeb zaļo dīķi pastāv kopš 1720 gadiem. Veco aumeisteriešu saglabātie nostāsti liecina par to, ka „gulbji peldējuši pie pašas pils”. Pēc klasicisma tradīcijām – visdažādāko koku un krūmu krāsu, formu spēles, nianes, starp tiem vijās līkumainie pastaigu celiņi.

Greznākajā kompleksa ēkā – Pārvaldnieka ēkā, saukta arī par "Sarkano māju", jo būvēta no vietējiem sarkanajiem ķieģeļiem, un uzraksts uz jumta spāres "1896" liecina par ēkas vecumu, kura celta neorenesanses stilā, šodien tiek piedāvāta sekojoša atpūta:

 bilde Nr.1 bilde Nr.2 bilde Nr.3 bilde Nr.4 bilde Nr.5 bilde Nr.6 bilde Nr.7 bilde Nr.8 bilde Nr.9 bilde Nr.10 bilde Nr.11 bilde Nr.12 bilde Nr.13 bilde Nr.14 bilde Nr.15 bilde Nr.16 bilde Nr.17 bilde Nr.18 bilde Nr.19 bilde Nr.20
Water
Service
Equipment

Your question will be sent to guest house e-mail

Name

E-mail*

Questions** required fields
Sort feedback bestworstnewest

Reviews