viesu skaits
?
viesu skaits
gultas vietas
9
gultas vietas
marsruts
270
km no Rīgas
skatits
49280
cik reizes skatīts

Zirgu seta Klajumi brīvdienu māja

Rezervēt
Adreseaddress Krāslavas novads, Klajumi, Kaplavas pag., Krāslavas nov. , Kaplava
Sezona01/01 - 31/12
Maršruts270 km no Rīgas uz atpūtas vietu
Sazināšanāsspeak lv speak ru speak en

Zirgi un lauku romantika Daugavas lokos
Zirgu sēta „KLAJUMI”

Ceļotāj!
Priecājamies, ka Tevi ir ieinteresējusi zirgu sēta "Klajumi". Ar lepnumu varam teikt, ka "Klajumiem" ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936.gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecība izveidota toreiz Ilūkstes apriņķa Kaplavas pagastā. Ar krūmiem aizaugušā pierobežā jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu "Klajumi".

Šobrīd te turpina saimniekot vecā un jaunā paaudze, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un rūpējoties par dabas un vides vērtībām. Ņemot vērā pauguraino, taču ļoti ainavisko reljefu, kā arī pateicoties saimnieku mīlestībai un cieņai par senču vēsturi, dabu un zirgiem, 1998.gadā savu darbību uzsāk zirgu sēta "Klajumi".

Zirgu sēta "Klajumi" nav izjāžu centrs, sporta klubs vai vienkārši naktsmītne. Tā organizē harmoniskas, ainaviskas izjādes un pārgājienus ar rūpīgi sagatavotiem, prātīgiem Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas braucamā tipa šķirņu zirgiem. Ar "Klajumu" zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Te var pārlaist nakti īpašās brīvdienu mājās un dabūt latgalisku maltīti. Citur par bargu naudu nedabūsi šo sevišķo izjūtu, ko rada atrašanās aizsargājamo ainavu apvidū "Augšdaugava", dabas parkā "Daugavas loki" un Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

2007.gadā "Klajumi" ieguva "Sējējs-2007" laureāta balvu Ekotūrisma grupā un Ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas statusu Latgalē (pēc balsojuma delfi.lv). "Klajumiem" piešķirts Zaļais sertifikāts.

2007.gadā iegādāti sena ābeļdārza ieskauti "Ķemeri" - iedvesmas, sapņu un mīlestības viensēta. Šo sētu 1932.gadā pēc Vidzemes projekta būvējis ērģelnieks savam dēlam Boguslavam Lapinskim. 2011.gadā "Klajumu Ķemeri" atklāti atpūtai brīvdienu mājā un melnajā pirtī.

2010.gadā "Klajumu" īpašumiem pievienojas "Krasti" - smaržojoša, klusu priežu un egļu mežu, gurkstošu strautu un pļavu ieskauta sena guļbaļķu mājiņa ar melno pirti, celta 1916.gadā. Kā simbols iepriekšējiem saimniekiem Frīdim, Ērikam un Jānim - tēva Kārļa Redzoba stādīti 3 ozoli. Rīta ainava "Krastos" - stāvā nogāzes lejā - dūmakā tīta Daugava, tālumā - otrā Daugavas krastā jau rīta saules apspīdēti priežu un jaukto koku meži... un zirgs, izbrīnījies par stirnu, kas izlec tepat pie purna - nosprauslojas: "Prrr - pārsteidza!"

Baudiet kopā ar mums neatkārtojamos Daugavas loku skaistumus, stipriniet veselību, piepildiet sirdis un atstājiet te savu pēdu nospiedumus!

Laipni gaidīti zirgu sētā "Kajumi"!

Īpašniece Ilze Stabulniece




„Klajumu” zirgi: Prātīgi, ar prognozējamu raksturu, piemēroti arī jātniekiem pilnīgi bez pieredzes.
Zirgu izjāžu maršruti
1. Zvainieku loks. Izjāde notiek dabas parkā „Daugavas loki” ar lielu varbūtību ieraudzīt meža dzīvniekus, klausīties putnu balsīs un izjust citus Daugavas ielejas jaukumus. Straujas jāšanas cienītājiem ir plašas iespējas auļot pa meža ceļiem un laukiem. No pavasara līdz rudenim dabas krāsu, noskaņu un skaņu maiņa. Vizbuļu, kreimeņu, sveķeņu, lupīnu, pīpeņu un meža zemeņu dienas un nedēļas. (1-3 stundu maršruti).
2. Priedaines loks. Izjāde dabas parkā „Daugavas loki” ar pikniku. Sproģu gravas, Sproģu dižpriede, Saulkrasti, Ulmaņa pludmale, R.Paula pļava, 26m augstais Priedaines skatu tornis ar plašu skatu uz Daugavas ieleju, Krāslavu un priežu siliem, Priedaine (izjājam pa centrālo ielu, apskatot multinacionālo Krāslavas apbūvi un dzīvesstilu), 2km gar pašu Daugavas krastu, atpūtas vieta „Arkādija”, Stirbļi, mājupceļš. (5 stundu maršruts).
3. Ieskats Kaplavas, Vecbornes, Lielbornes un Jaunbornes kultūrvēsturē. Vecbornes barona Engelharda dzīvojamās mājas un saimniecības ēku, Bornes evaņģēliski luteriskās baznīcas, Lielbornes muižas un Faļtopu, Veckaplavas pareizticīgo baznīcas un valsts nozīmes kultūrvēsturiskā koka ēku kompleksa apskate, kā arī dabas parka “Daugavas loki” ainavu baudīšana. ZS ”ERLAIN” sporta zirgu apskate. (2 -5 stundu maršruti).
4. “Skats pāri Latvijas-Baltkrievijas robežai”. Zirga mugurā nav nepieciešama vīza, lai vērotu aiz baltajiem robežstabiem paverošos Baltkrievijas mozaīkveida ainavu ar pakalniem, ēkām un Pļusu ciemu un ezeru. Baltkrievija – kā uz delnas! (2-3 stundu maršruti).
5. Sēlijas ainavas. Gan šauri meža celiņi, gan pakalnu skats ar Sēlijai raksturīgu ainavu - pakalni, tīrumi, mazi mežu pudurīši un savrupas viensētas. (1-2 stundu maršruti).
6. Neiepazītais egļu mežs Latvijas – Baltkrievijas pierobežā. Nemelošu, ja teikšu – noslēpumaini, pasakaini un mazliet baisi... neiepazītā egļu meža līkloču ceļā, kam šķiet nav vairs ne gala, ne malas.. Tomēr mala tam ir! Tā atklāj skatienam pagājušā gadu simteņa sākumā būvētus koka namiņus, sen aizmirstu greznību un šodienas realitāti. (3 – 4 stundu maršruti).
7. Ceļojums uz Šilovkas, Varnaviču un Jablonkas ezeriem. (2-3 dienas). Dvorišče, Rožupole, ugunsdrošības tornis ar paverošos pasakainu ainavu uz Daugavas ieleju, Šilovkas mežs un ezers, Varnaviču, Jablonkas ezeri. Makšķerēšana, ogošana, sēņošana, pastaigas, peldēšanās. Zivju ēdieni viesu mājā "Stirnmeži".

Piedāvājam:
2-7 dienu pārgājienus zirgu mugurās, t.sk. gida – instruktora pavadība, zirgs ar ekipējumu, nakšņošana, ēdināšana, 1 vakaru pirts.
Izjādes un braucienus pajūgos: ratos vasarā, kamanās ziemā. Sevišķi labi izdodas braucieni ar pikniku Daugavas krastā
Kāzu/svinību pajūgus ar eskortu, kāzu "vārti"
Reitterapiju/ relaksāciju zirgam mugurā, t.i. vingrojumi soļos, rikšos, lēkšos - sēdus taisni, atmuguriski, sāņus, uz ceļgaliem, stāvus
"Klajumu" brīvdienu namiņu (9 vietas) ar apkārtni, t.sk. piknika vieta ar baļķu galdu un soliem zem ozola, grilu un kamīnu, šūpoles, smilšu kaste, dabas takas, mājdzīvnieki
"Ķemeri" brīvdienu māju (8 vietas) ar apkārtni, t.sk. piknika vieta, melnā pirts, Daugavas loku dabas takas. Sanāksmju istaba pēc vecas modes.
Pirtnieka pakalpojumus
Brīvdabas svinību/piknika vietu zem ozola
„Klajumu ODU taku” ar meža, purva ainavām - cūkauši, nārbuļi, meža bites, purva „koncertzāle”, egļu vēris, mežacūku rakumi, īpatnēji saauguši koki (bērzi, egle&priede)

10 jautājumi un atbildes

1. Esi noguris? Labākais relaksētājs - zirgs!

2. Un ja nekad neesmu jājis/usi? Te var jāt bez pieredzes. Mācīsim, dosim drošu un nosvērtu zirgu.

3. Nav ko darīt ziemā? Protams, zirgs jau nav slēpes vai peldkostīms:). Jāsim, brauksim kamanās, rīkosim pikniku!!

4. Nav kur aizbraukt ar bērniem? "Klajumos" bērniem foršākie iespaidi un pēcāk labākais miegs garantēts!

5. Bail jāt? Kombinēsim - daļa jās, daļa brauks pajūgā, var mainīties.

6. Kur braukt skolas ekskursijā? Pie mums skatīsiet saimniecību un zirgus, dosieties izjādē, rīkosiet pikniku, pastaigāsiet pa Klajumu Odu taku.

7. Sapņo par kolosālu bildi? Nofotografēsim zirgu barā un izjādes laikā.

8. Gribi redzēt Baltkrieviju? Mums ir maršruts "Baltkrievija- kā uz delnas!" Izbraucieni pajūgā un jāšus ar ainavām pāri Latvijas-Baltkrievijas robežai.

9. Ko darīt laulību dienā pirms kāzu galda? Iegriežaties pie mums - pārsteigsim kāzu "vārtos", vedīsim droškā, organizēsim pikniku, dāvāsim dāvanas - pakavu svečturus vai salvešu turamos, izklaidēsim viesus.

10. Vēlies uz nedēļu aizmukt no pasaules? Te tam ir īstā vieta - tuvākā viensēta 1km attālumā, Daugavas loku dabas parkā iedzīvotāju blīvums ir 0,5 iedzīvotāji un km2.
Pie mums varat doties arī ar savu zirgu!
Lūdzam paņemt līdzi pases.
„Klajumi”, Kaplavas pagasts, Krāslavas novads, LV 5601
Mob. +371 29 47 26 38
e-pasts: ilze.stabulniece@inbox.lv
www.klajumi.lv

 bilde Nr.1 bilde Nr.2 bilde Nr.3 bilde Nr.4 bilde Nr.5 bilde Nr.6 bilde Nr.7 bilde Nr.8 bilde Nr.9 bilde Nr.10 bilde Nr.11 bilde Nr.12 bilde Nr.13 bilde Nr.14 bilde Nr.15 bilde Nr.16 bilde Nr.17 bilde Nr.18 bilde Nr.19 bilde Nr.20 bilde Nr.21 bilde Nr.22 bilde Nr.23 bilde Nr.24 bilde Nr.25 bilde Nr.26 bilde Nr.27 bilde Nr.28 bilde Nr.29 bilde Nr.30 bilde Nr.31 bilde Nr.32 bilde Nr.33 bilde Nr.34 bilde Nr.35 bilde Nr.36 bilde Nr.37 bilde Nr.38 bilde Nr.39 bilde Nr.40 bilde Nr.41 bilde Nr.42 bilde Nr.43 bilde Nr.44 bilde Nr.45 bilde Nr.46 bilde Nr.47 bilde Nr.48 bilde Nr.49 bilde Nr.50
Ūdens
Aktīva atpūta
Pakalpojums
Aprīkojums
Brīvdienu namiņs 2 personām42.7 €
izjāde 1 h14.2 €
reitterapijas/relaksācijas nodarbiba 20min11.4 €
Priedaines loks - izjāde 5h ar 2 pieturvietām un pikniku -skaistākais no visiem daugavas lokiem!65.5 €
Zvainieku loks-2 h izjāde27 €
Pirts 21.3 €
Pitnieka pakalpojumi 1 pers14.2 €

Jūsu jautājums vai komentāri tiks nosūtīti uz atpūtas vietas e-pastu

Vārds

E-pasts*

Jautājumi, komentāri*



* obligātie lauki
Rezervēt par zemāko cenu

sadarbībā ar booking.com

Atsauksmes