viesu skaits
30
viesu skaits
gultas vietas
30
gultas vietas
marsruts
220
km no Rīgas
skatits
30078
cik reizes skatīts

Arendoles muiža pils, muiža

Rezervēt
Adreseaddress Vārkavas novads, Arendoles muiža, Rožkalnu pag. Vārkavas nov.
Sezona01/05 - 01/11
Maršruts220 km no Rīgas uz atpūtas vietu
Sazināšanāsspeak lv speak ru

Arendoles muiža – vieta iedevesmai!

Latgales laukos, Dubnas upes krastā, senatnīga parka ieskauta Arendoles muiža vēsturiskajos avotos minēta jau 16. gs. No 19. gs. vidus Arendoles muiža pieder grāfam Staņislavam Plāteram – Zībergam, kur no šī laika ir saglabājusies liecība – atskaite Rīgas gubernatoram par brīvlaišanas likuma tulkošanu latgaliešu valodā, sarakstīta Arendoles muižā.

Muižā dzimis gleznotājs Bolislavs Tumaševičs, ciemojās poļu sacelšanās varone Emilija Plātere, I Pasaules kara laikā uzturējās krievu dzejnieks Nikolajs Gumiļovs, muižā dzīvoja un gleznoja Latgales patriots un mākslinieks Ontons Kūkojs.

Arendoles muižas kungu māja laika gaitā tika vairakkārt pārbūvēta un savu tagadējo izskatu historisma stilā ieguvusi pēdējās pārbūves laikā 19. gs. beigās. Kungu māja tika pielāgota ciemiņu uzņemšanai, baļļu rīkošanai un tā kalpoja kā medību pils. Tika uzbūvētas vairākas saimniecības ēkas, kā arī ciemiņu zirgu un ratu vajadzībam lieli divstāvīgi zirgu staļļi. Ap to laiku muižai pieder 500 ha zemes un 5000 ha mežs. Lai arī muižnieks dzīvo Francijā, viņš uz Arendoli atbrauc divas reizes gadā, lai pārbaudītu tās darbību.

Arendoles muižas senatnīgajā parkā aug dažādas koku un krūmu sugas, arī leģendām apvītais miera, mīlestības un labas gribas simbols, maģiskais augs – baltais āmulis.

No 2001. gada Arendoles muižas kungu māja tiek saudzīgi restaurēta, izmantojot autentiskas restaurācijas metodes un materiālus. Kungu mājā ir apskatāms 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Latgales muižu interjers.

Arendoles muižas kungu mājas vecā daļa, kurai tikai 19.gs. beigās piebūvēja jauno korpusu ar astoņstūra torni bilde Nr.1 bilde Nr.2Skats uz Arendoles muižas kalpu māju bilde Nr.3Kungu mājas salons vakarā bilde Nr.4Brokastu laiks salonā bilde Nr.5Zosis kungu mājas pagalmā bilde Nr.6
Ūdens
Pakalpojums
Aprīkojums
Ekskursija pa muižu gida pavadībā., pēc iepriekšēja pieteikumā, grupām sākot no 10 cilvēkiem (pieteikt iepriekš)60.00 €
naktsmītne vienai personai, rezervējot iepriekš20.00 €
divvietīga istaba ar 20 gs. sakuma interjeru, rezervācija obligāta70.00 €
telpu noma svinībam, līdz 100 cilvēkiem, dienā700.00 €
tūristu ēdināšana sakot no8.00 €
svinības pēc vienošanas 0 €
dūmu pirts/melna, pēc pasūtījumā0 €

Jūsu jautājums vai komentāri tiks nosūtīti uz atpūtas vietas e-pastu

Vārds

E-pasts*

Jautājumi, komentāri** obligātie lauki
Rezervēt par zemāko cenu

sadarbībā ar booking.com

Atsauksmes

Neviena atsauksme par šo atpūtas vietu vēl nav pievienota